Plakat zapowiadający cykl spotkań Czytaty4

CZYTATY4 – już niebawem

Biblioteka Raczyńskich kontynuuje cykl CZYTATY skierowany do rodziców i dzieci, którym książki otwierają wyobraźnię. 

W tym roku organizujemy cykl spotkań CZYTATY już po raz czwarty, stąd dobór tematów skoncentrowany wokół tej cyfry: 4 łapy, 4 pory roku, 4 koła, 4 kąty. Zaproponujemy na każde spotkanie fragment atrakcyjnej lektury do przeczytania przez gościa spotkania oraz zaprosimy do wspólnej zabawy. Głośna lektura będzie zawsze punktem wyjścia do zaplanowanych animacji. Warsztaty plastyczne, zabawy, doświadczenia, eksperymenty i dodatkowe atrakcje na wybranych spotkaniach pokażą, że nauka może być fascynującą zabawą i intelektualną przygodą. Podczas cyklu CZYTATY4 będziemy poznawać świat zwierząt (4 łapy), świat przyrody i muzyki (4 pory roku), wątki motoryzacyjne (4 koła), tajemnice matematyki (4 kąty). Przygotowując spotkania wokół tematów przyrodniczych i technicznych mamy na celu rozbudzenie ciekawości otaczającym nas światem. Literatura na wspomniane tematy, ale także albumy, książki obrazkowe staną się pretekstem do zgłębiania fascynujących książek, ale i innych dziedzin: świata przyrody, techniki, liczb. Chcemy też zainteresować dzieci i rodziców szeroką ofertą książek popularnonaukowych oraz pokazać inne, niż cyfrowe, źródła informacji. Na każde zajęcia przygotujemy też ściągę literacką, dzięki której nasi Czytelnicy będą mogli pogłębiać wiedzę korzystając z książek z naszych zbiorów.

 Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-12 lat  oraz rodziców.  Zapraszamy w wybrane soboty o godz. 12.00.  Między marcem a czerwcem  CZYTATY odbywać się będą w głównym gmachu biblioteki Raczyńskich przy pl. Wolności 19, a od września do grudnia w Filii Naramowickiej.  Wstęp wolny, bez zapisów. 

Na pierwsze zajęcia CZYTATY 4 łapy: … i w puszczy zapraszamy 7 marca o godz. 12.00, a kolejne wydarzenia odbędą 21 marca (CZYTATY 4 pory roku: U Vivaldiego) i 4 kwietnia (CZYTATY4 kąty: Trójkąty i kwadraty na okrągło)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Udostępnij:
Przeskocz do treści