obrazek zapowidający Kanon lektur nieczytnaych

Kanon lektur nieczytanych w podcastach

Maturzystów i licealistów zapraszamy do wysłuchania 4 odcinków podcastów, w których z nieco innej strony patrzymy na lektury szkolne.

W naszych opowieściach nie usłyszycie, że „Słowacki wielkim poetą był”, ale dowiecie się, dlaczego Rydel wściekał się na Wyspiańskiego po premierze „Wesela”, czy „Pana Tadeusza” od razu uznano za epopeję narodową, a także czy Prus planował drugą część „Lalki” oraz dlaczego Sienkiewicz słał telegramy do redakcji, poszukując Kmicica.

Kanon lektur nieczytanych powstał na podstawie rozmów z czytelnikami, uczniami i polonistami. W podcastach znajdźcie opowieści o następujących lekturach: „Lalka”, „Wesele”, „Chłopi”, „Potop”, „Dziady”, „Pan Tadeusz”, „Cierpienia młodego Wertera”, „Ludzie bezdomni”, „Nad Niemnem”, „Granica”. Całość na naszej playliście na You Tube https://tiny.pl/t38ww oraz serwisach Spotify i SoundCloud (wszędzie nazwa Biblioteka Raczyńskich).