plakat informujący o konkursie W służbie Niepodległej

Konkurs „W służbie Niepodległej”

„W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym” to nowy projekt edukacyjny, który organizują Oddział IPN w Krakowie, Oddział IPN w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków, Fundacja im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie  we współpracy z Biblioteką Raczyńskich.

Konkurs polega na przygotowaniu pracy pisemnej lub multimedialnej, przedstawiającej działalność ziemiaństwa na rzecz państwa i społeczeństwa w okresie 20-lecia międzywojennego. Zainteresowanych zapraszamy do udziału z konferencji inauguracyjnej, która odbędzie się online 3 listopada.   W konferencji wezmą udział prof. Marian Wolski (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), prof. Jerzy Gapys (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) i prof. Mariusz Wołos (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), a poprowadzi ją dr Marcin Chorązki (IPN Kraków), koordynator ogólnopolski projektu.

Wszystkie szczegóły związane z konkursem (regulamin,  załączniki, wytyczne oceny prac) znajdują się na stronie.