plakat Nocy Bibliotek

Noc Bibliotek

8, 9 października 2021 (piątek, sobota),
Gmach główny Biblioteki Raczyńskich, Biblioteka dla dzieci, Filia Naramowicka

Tegoroczna Noc Bibliotek upłynie pod hasłem – Czytanie wzmacnia. Porozmawiamy o tym, jak czytając wzmocnić ducha i ciało, wybierzemy się na wycieczkę śladami Raczyńskich, wzmacniając wiedzę o fundatorze Biblioteki i mięśnie spacerując po Poznaniu, a najmłodszych zaprosimy do wzięcia udziału w wyjątkowej olimpiadzie i literackich podchodach.

8 października (piątek), godz. 19.00, Filia Naramowicka (ul. Rubież 14a/37)

Wieczór małych detektywów
Zapraszamy do Filii Naramowickiej do udziału w literackich podchodach inspirowanych dziecięcą literaturą detektywistyczną. Co dzieje się w zamkniętej dla czytelników bibliotece i jakie skarby można w niej znaleźć? Sprawdźmy w Noc Bibliotek! Szczegóły i zapisy w filii.9 października (sobota), Taras Biblioteki Raczyńskich (wejście od Al. Marcinkowskiego)

godz. 17.00 Czytanie wzmacnia ducha i ciało
Wielokrotnie słyszeliśmy, że należy czytać. O zaletach czytania, terapeutycznych aspektach lektur, o tym, co łączy książki i kuchnię oraz czy można wzmocnić ciało dzięki lekturze porozmawiamy z psychologiem Tomaszem Kilarskim i filozofem kultury Przemysławem Rotengruberem.


9 października (sobota), Biblioteka dla dzieci, Al. Marcinkowskiego 23  
godz. 17.30 (dzieci w wieku przedszkolnym)
godz. 19.00 (dzieci w wieku 7-12 lat)

W zdrowym ciele zdrowy duch
Zastanowimy się, co książki mają wspólnego ze sportem. Najmłodsi będą mieli okazję spróbować sił w olimpiadzie. Trochę starsi zmierzą się z zagadką, której nie można rozwiązać w bezruchu. Nie zabraknie wspólnego czytania i warsztatów plastycznych.  Zapisy i informacje w filii.


9 października (sobota), godz. 18.00, zbiórka przy pomniku Hygei

Śladami Raczyńskich – wycieczka
Aby wzmocnić swoją wiedzę o Poznaniu, Bibliotece Raczyńskich i jej fundatorze zapraszamy na wycieczkę, prezentującą najważniejsze miejsca związanie z rodem Raczyńskich. Trasa prowadzić będzie od pl. Wolności, przez Stary Rynek, Ostrów Tumski, na Chwaliszewo. Tam, przy Filii 11, uczestnicy otrzymają premierowy quest, który zachęci do samodzielnego odkrywania tajemnic Poznania i Raczyńskich. Wycieczkę prowadzi Karolina Dąbrowska-Wiśniewska, bibliotekarka, przewodniczka (Profesjonalny Przewodnik po Poznaniu) i autorka questu.

Przeskocz do treści