Powtórka przed… w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza 16.02.2019

16 lutego 2019 (sobota), godz. 11.00

MUZEUM LITERACKIE HENRYKA SIENKIEWICZA, STARY RYNEK 84

Matura zbliża się wielkimi krokami! Wszystkich maturzystów, którzy mają już dosyć przeglądania podręczników i kompendiów, zapraszamy na „Powtórkę przed…”, czyli cykl bezpłatnych spotkań, dzięki którym usystematyzujecie swoją wiedzę z zakresu języka polskiego. Wykłady poprowadzą doświadczeni nauczyciele języka polskiego.

16 lutego (sobota), godz. 11:00
Temat czy tekst literacki – co jest ważniejsze w tworzeniu ustnej wypowiedzi maturalnej z j. polskiego? – Dorota Staszewska.

23 lutego (sobota), godz. 11:00
Jak dobrze interpretować i trafnie argumentować? – redagowanie rozprawki maturalnej – Maria Malujdy-Koźlarek.

9 marca (sobota), godz. 11:00
Widzę, odczuwam, rozumiem – jak poradzić sobie z interpretacją dzieła sztuki na maturze ustnej z języka polskiego – Anna Rzyman

23 marca (sobota), godz. 11:00
Zagadnienia językowe nie takie straszne. Omówienie wybranych tematów językowych – matura ustna z języka polskiego – Aldona Hekiert

6 kwietnia (sobota), godz. 11:00
Sztuka interpretacji utworu poetyckiego – redagowanie pracy maturalnej – Maria Malujdy-Koźlarek

Dorota Staszewska – nauczycielka języka polskiego z dziesięcioletnim doświadczeniem. Egzaminatorka maturalna. Dzięki ukończonym kursom bardzo dobrze orientuje się w „nowej” formule egzaminu.
Maria Malujdy-Koźlarek – od lat z sukcesem przygotowuje uczniów do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Prowadzi staże i praktyki dla studentów we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej. Certyfikowana nauczycielka języka polskiego jako obcego.
Aldona Hekiert – nauczycielka języka polskiego z doświadczeniem w nauczaniu na wszystkich etapach kształcenia. Prowadziła kursy, przygotowujące do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Egzaminatorka maturalna.
Anna Rzyman – historyk sztuki z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć edukacyjnych związanych ze sztuką dla młodzieży i dorosłych. Współpracowała z poznańskimi instytucjami kultury.

Obowiązują zapisy
Tel.61 852 89 71 (od wtorku do soboty)
Mail: rezerwacja.muzeumhs@bracz.edu.pl
Szczegóły: