Na fioletowo-zielonym tle widać biały kształt, który przypomina kamerę widzianą z góry lub aparat fotograficzny widziany z boku.

Strony fotografii. Spotkanie z Oleną Martynchuk

25 stycznia (środa), godz. 18.00, Filia Sztuki

Zapraszamy do Filii Sztuki na kolejne spotkanie z cyklu „Strony fotografii”, podczas którego o swoich książkowych inspiracjach opowie Olena Martynchuk – antropolożka kulturowa i niezależna kuratorka. Olena Martynchuk ukończyła Narodową Akademię Sztuk Pięknych we Lwowie, studiowała na Uniwersytecie im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, obecnie jest doktorantką na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pracuje na pograniczu sztuki i badań antropologicznych, zajmuje się m.in. fotografią wernakularną.

_________________________________________________________________________

„Strony fotografii” to cykl spotkań, w ramach którego zaproszone osoby związane z fotografią, opowiadają o różnych jej stronach, dzieląc się m.in. swoimi książkowymi inspiracjami. Cykl jest współorganizowany przez Bibliotekę Raczyńskich i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.