Plakat informujący o akcjia Mała książka- wielki człowiek

Mała książka- wielki człowiek

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice.
Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

W akcji udział biorą:

Biblioteka dla dzieci – Al. Marcinkowskiego 23

Filia Wildecka/53 – ul. Hetmańska 91

Filia Naramowicka- ul. Rubiez 14a/37

Filia 2 – os. Oświecenia 59

F8/59 –ul. Osinowa 14/16

F12/46 – ul. Arciszewskiego 27

F14 – os. Chrobrego 117, PCK „Dąbrówka”

F15  – ul. Fabianowo 2

F16 – ul. Muszkowska 1a

F20 – ul. Słowackiego 28

F22 – ul. Dmowskiego 37

F23 – ul. Hetmańska 41

F36 – ul. Gen. S. Maczka 14

F35 – ul. Druskiennicka 32

F38 – ul. Ognik 20 B

F49 – os. Pod Lipami 108 A, ODK „Pod Lipami”

F51 – os. Lecha 15

F55 – os. Zwycięstwa 125

F56 – ul. Galileusza 8

F62 – os. Jana III Sobieskiego 103

Naklejki za wizyty prosimy zbierać w tej placówce, w której pobrano wyprawkę i Kartę Małego Czytelnika.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Organizator: Instytut Książki