siedem książek finalistek

Finałowa siódemka książek w konkursie o Nagrodę Bursztynowego Motyla

Kapituła Konkursu im. Arkadego Fiedlera o Nagrodę Bursztynowego Motyla zdecydowała, że do finału zakwalifikowało się siedem pozycji:
  • Agnieszka Burton „Ozland. Przestrzeń jest wszystkim”, Wydawnictwo Dowody
  • Ewa Chwałko „Pod niebem obcych bogów. Samotne przejście Gór Skandynawskich”, Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
  • Wojciech Górecki „Wieczne państwo. Opowieść o Kazachstanie”, Wydawnictwo Czarne
  • Grzegorz Kapla „Włóczęga z Archipelagu. Opowieści podróżne. Indonezja”, Wydawnictwo Kontynenty
  • Michał Rusinek „Nadbagaż, czyli Opowieści podróżne”, Wydawnictwo Znak
  • Agnieszka Stelmaszyk „Mazurscy w podróży. Sekret białej damy”, Wydawnictwo Wilga
  • Maciej Woroch „Londyn po mojemu. Spacerem po mieście i historii”, Wydawnictwo Luna
Konkurs organizują Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu i Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie prowadzona przez synów Arkadego Fiedlera. Fundatorem nagrody pieniężnej jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a statuetki Bursztynowego Motyla – zaprojektowanej i wykonanej w firmie Ania Kruk – Urząd Miasta Puszczykowa.
O tym, która książka zdobędzie nagrodę i kiedy zaprosimy na spotkanie jej poświęcone poinformujemy niebawem.
Udostępnij:
Przeskocz do treści