Academica

W Czytelni Czasopism Biblioteki Raczyńskich została uruchomiona usługa cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica, za pośrednictwem której wszyscy zainteresowani mogą korzystać ze zdigitalizowanych wersji zbiorów Biblioteki Narodowej. W bazie znajduje się już ponad 2,5 miliona publikacji, w tym podręczników i artykułów naukowych. Każdego dnia dodawane są kolejne. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat projektu, zamieszczonymi na stronie internetowej www.academica.edu.pl.

Platforma umożliwia udostępnianie treści publikacji z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego. Na dowolnym stanowisku komputerowym (także w domu) czytelnicy mogą zapoznawać się z materiałami znajdującymi się w domenie publicznej. Utwory chronione prawem autorskim czytać można wyłącznie na przeznaczonym do tego celu stanowisku, które znajduje się w Czytelni Czasopism. Usługa jest bezpłatna.

Szczegółowych informacji udziela dyżurny w Czytelni Czasopism oraz wypożyczalnia międzybiblioteczna wypozyczalnia.miedzybiblioteczna@bracz.edu.pl, tel. 61 88 58 926.

Przeskocz do treści