Obrazek do wydarzenia. Na ciemnym tle widać chropowate białe ślady farby, dłoni i wałka do malowania.

ANTROPOCEN. Wystawa prac uczestników zajęć Pracowni Grafiki CK ZAMEK oraz do Pracowni Rakla

Nazwa „Antropocen”, czyli nieoficjalne określenie nawiązujące do okresów geologicznych oznaczające „epokę człowieka” wzięła się z chęci podkreślenia przez badaczy faktu, że działania gatunku ludzkiego są już na tyle inwazyjne dla świata, że ślad po tym będzie widoczny w bardzo odległej przyszłości, podobnie jak odnajdowane współcześnie skamieliny sprzed milionów, a nawet miliardów lat pokazują jak życie, środowisko i planeta zmieniały się przez eony.

Dla osób uczęszczających na zajęcia do Pracowni Grafiki CK ZAMEK oraz do Pracowni Rakla był to punkt wyjścia do wizualnych rozważań na temat obecnego życia ludzi, ich emocji i ich otoczenia. Ich codzienności.

Prace prezentowane na wystawie wykonane w całym spektrum technik graficznych począwszy od linorytu i sitodruku, a kończąc na litografii są pełne eksperymentu, śmiałości i namysłu nad tym, jak obecnie może wyglądać metaforyczna epoka człowieka. Kontekstu ekspozycji dodaje fakt, że całość prezentowana jest w budynku dawnej filii sztuki Biblioteki Raczyńskich przy ulicy Wronieckiej 15 w Poznaniu.
Wystawa czynna do 30 czerwca 2024 w piątki, soboty i niedziele od 15.00 do 18.00.
Udostępnij:
Przeskocz do treści