„Ballady i romanse” – coś się zaczyna. Dzień romantyczny w Bibliotece Raczyńskich. Narodowe Czytanie

3 września, od godz. 11.00 w gmachu historycznym

Zapraszamy na wyjątkowy dzień romantyczny w Bibliotece Raczyńskich. „Ballady i romanse” dzieło, którego wydanie rozpoczęło nową epokę, zabrzmi w interpretacji gości, a spotkanie filomatów poprowadzi Adam Mickiewicz, w którego wcieli się Michał Kocurek z Teatru Nowego. W programie koncert pieśni do słów Mickiewicza w wykonaniu artystów poznańskiej opery, pokaz mody z epoki, prezentacja romantycznych rękopisów ze zbiorów Biblioteki Raczyńskich. Czytelników zaprosimy na warsztaty plecenia wianków i snucia opowieści oraz warsztaty animacji. Jak co roku zapraszamy też do powszechnego czytania ulubionych ballad. Wszyscy, którzy odwiedzą Bibliotekę 3 września będą mogli zagrać w stworzoną specjalnie na tę okazję  grę planszową z frazami z Mickiewiczowskich wierszy.

Program

Narodowe Czytanie
godz. 11.00 sala 5
Czytanie „Ballad i romansów” przez zaproszonych gości ze świata poznańskiej kultury, nauki i polityki.

Słuchaj dzieweczko
godz. 12.30 sala 5
Koncert pieśni do słów Mickiewicza, śpiewają Monika Mych-Nowicka i Bartłomiej Szczeszek, akompaniuje Olena Skrok z Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Tańce, hulanka, swawola
godz. 13.00 schody w historycznym gmachu
Pokaz mody historycznej oraz opowieści o strojach i zwyczajach tamtych czasów poprowadzi Stowarzyszenie Teatralne Legion.

godz. 13.30 sala 5
Czytanie powszechne – zainteresowanych czytaniem prosimy o zgłoszenia na adres zapisy@bracz.edu.pl z dopiskiem czytanie.

godz. 11.00-15.00 hol Biblioteki
Ballanse – edukacyjna gra planszowa inspirowana „Balladami i romansami” A. Mickiewicza.

godz. 11.00-15.00
Pokaz romantycznych zbiorów Biblioteki Raczyńskich, m.in. rękopisów Mickiewicza, Słowackiego i Norwida.

Upleć wianek z mego kwiatku
godz. 13.30 taras Biblioteki Raczyńskich
Warsztaty plecenia wianków i gawęd ludowych dla dużych i małych poprowadzą Zielone pasjonatki.

Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce
godz. 15.00 sala 5
Warsztaty filmowe dla młodzieży i dorosłych z operatorem Bartoszem Dulebą – warsztaty z animacji i montażu filmów w telefonach komórkowych, czyli co potrafi wyobraźnia i telefon. Pierwsze spotkanie 3 września – prosimy o zgłoszenia na adres zapisy@bracz.edu.pl z dopiskiem warsztaty. Spotkanie podsumowujące 6 września.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Patronat medialny

            

Udostępnij:
Przeskocz do treści