Plakat reklamujący akcję Biblioteka dla seniora

Biblioteka dla seniora: koncert Poznańskich Senioritek

4 sierpnia 2020 r. (wtorek), godz. 16.30

W sierpniu Biblioteka Raczyńskich rozpoczyna nowy projekt Biblioteka dla seniora. W pierwsze wtorki miesiąca od sierpnia do grudnia zaprosimy seniorów na spotkania z poezją, rytmem i rymem. Zaczynamy od pełnego humoru i energii spotkania z chórem Poznańskie Senioritki. Podczas koncertu, którego premiera w sieci zaplanowana jest na 4 sierpnia Senioritki pod dyrekcją Ewy Wodzyńskiej zaśpiewają m.in. szlagiery Henryka Warsa oraz polską wersje „Besame Mucho”, a towarzyszyć im będzie Tomasz Grdeń.

Wydarzenie dostępne na kanałach Biblioteki Raczyńskich: https://www.facebook.com/Biblioteka.Raczynskich/
https://www.youtube.com/c/BibliotekaRaczynskich1829

Biblioteka dla seniora w formie online będzie okazją do poszerzenia wiedzy na tematy literackie i rozrywkowe w bezpiecznej formie, bez wychodzenia z domu, ale także będzie zachętą dla tych seniorów, którzy posiadają komputer i dostęp do internetu, do uczestnictwa w cyfrowych formach działalności kulturalnej. Piosence przyjrzymy się od strony teoretycznej, ale także zaprosimy na koncerty prezentujące różne spojrzenia na piosenkę. Prof. Joanna Maleszyńska w swoich prelekcjach online opowie o różnych obliczach piosenki filmowej oraz twórczości jednego z najbardziej lubianych twórców piosenki autorskiej, Bułata Okudżawy. Trzy publikowane w ramach cyklu koncerty zaproszą w podróż w czasie i przestrzeni. Oprócz występu Poznańskich Senioritek, zaplanowaliśmy także spotkanie o sarmackich tradycjach, czyli pieśni i gawędy w wykonaniu Jacka Kowalskiego z towarzyszeniem Henryka Kasperczaka, a o klimat rodem z Kabaretu Starszych Panów zadba asz.teatr w spektaklu „Jeremi. Mężczyzna piosenny.”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Udostępnij:
Przeskocz do treści