W dniach 7-9 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich po raz kolejny odbędzie się wielkie czytelnicze święto: Poznańskie Targi Książki. Nas też będzie można tam spotkać!
Zapraszamy na stoisko nr 62 w hali 8A, na którym będzie można m.in. zobaczyć biblioteczne publikacje, zapisać się do biblioteki i sprawdzić jak działa książkomat.
Informacje o biletach, program spotkań oraz szczegóły organizacyjne na stronie Targów .
Zapraszamy też na wydarzania z naszym udziałem:
Pierwszorzędni, pominięci, pochowani. Prezentacja projektu «Poezja i proza poznańskich polonistów» (9xP)
7 marca (piątek), godz. 11.00 (scena w pawilonie 8)
Spotkanie z redaktorami serii: Alicją Przybyszewską, Radosławem Okulicz-Kozarynem, Eugeniuszem Białym, prowadzenie Jakub Żmidziński
Seria Wydawnicza PPPP rozpoczęta w 2018 roku prezentuje twórczość autorów związanych z poznańską polonistyką: publikowanych, poczytnych, podziwianych, pierwszorzędnych, pominiętych, pochowanych, potrzebujących posłuchania, pozostawiających prace potomnym. W serii ukazały się m.in. „Przedostatnie wiersze” Mariana Grześczaka, „Zwierzęta nocy” Bogusławy Latawiec, „Gdy jest się silnym, żyć nie trzeba” Stefana Balickiego.
Na spotkaniu przedstawiony zostanie pomysł serii i jej idea, usłyszymy o przyczynach wyboru tych akurat autorów, jakich dzieła zostały wydane, rozmowa dotyczyć także będzie wydanych dotąd tomów. Niewykluczone, że poznamy też pewne tajemnice zbiorów rękopiśmiennych poznańskich i wielkopolskich pisarzy zgromadzonych w Domu Literatury Biblioteki Raczyńskich.
Jeżycjada łączy pokolenia
8 marca (sobota) godz. 13.00
Panel dyskusyjny z udziałem Katarzyny Kamińskiej, prof. Agaty Stankowskiej-Balcerzan, Aleksandry Biszczad. Prowadzenie Agnieszka Jankowiak-Maik.
Wiosenny szelest książek. Warsztaty dla dzieci
8 marca (sobota) godz. 14.00-14.50 (hala 7)
Jeśli wiosny jeszcze nie widać za oknem, spróbujemy znaleźć ją w sobie i w książkach. Warsztaty prowadzone przez bibliotekarki z Biblioteki Raczyńskich pozwolą poczuć powiew wiosny. Budząca się przyroda inspirowała pokolenia twórców, zatem mamy nadzieję, że zachęci także uczestników Targów do udziału w zajęciach, podczas których połączymy działania plastyczne realizowane w różnych technikach z elementami literatury. W ruch pójdą kolorowe papiery, kredki i wyobraźnia. Nie zabraknie rymów, rytmu i wiosennych ciekawostek. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat.