Biblioteka Raczyńskich przyjazna dzieciom

Biblioteka Raczyńskich została wyróżniona w ogólnopolskiej  akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom.

Zaangażowanie i ogromna pasja pracowników biblioteki doceniona została przez czytelników. To oni wskazali Bibliotekę Raczyńskich, jako instytucję dbającą o rozwój młodego człowieka.

Akcja-  Biblioteka przyjazna dzieciom prócz idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających, zwracała uwagę na ogromny potencjał bibliotek – tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie są, poza szkołą, jedyną formą rozwoju młodego człowieka, ale i tych dużych, często funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast, województw, a nawet w skali ogólnopolskiej.

Wspólne zaangażowanie czytelników bibliotek, wydawnictw, instytucji kultury i polskich artystów zaowocowało stworzeniem mapy aż 170 bibliotek w całym kraju!

Pod uwagę były brane, m.in. – duży wybór książek dla dzieci, promowanie aktywnej lektury z dzieckiem, organizacja zajęć i spotkania, w których książka i autorzy są ich bohaterami.

Więcej szczegółów i lista bibliotek przyjaznych dzieciom na stronie – https://przystanekrodzinka.pl/biblioteka-przyjazna-dzieciom/

Przeskocz do treści