Czytaty 4 łapy… I w puszczy

7 marca 2020 (sobota) godz. 12.00


Biblioteka Raczyńskich Galeria Atanazego
(wejście przez bramę od pl. Wolności – wejście dla niepełnosprawnych)

CZYTATY to cykl spotkań dla dzieci i dorosłych, którym książki otwierają wyobraźnię. W tym roku przewodnikiem po świecie przyrody, techniki i sztuki będzie cyfra 4, bo to już czwarta edycja CZYTATÓW. Na początek 4 łapy i spotkanie z leśnikami, którzy opowiedzą o polskiej puszczy, zamieszkujących ją zwierzętach oraz ich przygotowaniach do wiosny.

Podczas cyklu CZYTATY4 będziemy poznawać świat zwierząt (4 łapy), świat przyrody i muzyki (4 pory roku), wątki motoryzacyjne (4 koła), tajemnice matematyki (4 kąty). Przygotowując spotkania wokół tematów przyrodniczych i technicznych mamy na celu rozbudzenie ciekawości otaczającym nas światem. Zaproponujemy na każde spotkanie fragment atrakcyjnej lektury do przeczytania przez gościa spotkania oraz zaprosimy do wspólnej zabawy. Głośna lektura będzie zawsze punktem wyjścia do zaplanowanych animacji. Warsztaty plastyczne, zabawy, doświadczenia i atrakcje na wybranych spotkaniach pokażą, że nauka może być fascynującą zabawą i intelektualną przygodą. Literatura na wspomniane tematy, ale także albumy, książki obrazkowe staną się pretekstem do zgłębiania fascynujących książek, ale i innych dziedzin: świata przyrody, techniki, liczb. Chcemy też zainteresować dzieci i rodziców szeroką ofertą książek popularnonaukowych oraz pokazać inne, niż cyfrowe, źródła informacji. Na każde zajęcia przygotujemy też ściągę literacką, dzięki której nasi Czytelnicy będą mogli pogłębiać wiedzę korzystając z książek z naszych zbiorów.

 Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-12 lat  oraz rodziców.  Zapraszamy w wybrane soboty o godz. 12.00.  Między marcem a czerwcem  CZYTATY odbywać się będą w głównym gmachu Biblioteki Raczyńskich przy pl. Wolności 19, a od września do grudnia w Filii Naramowickiej.  Wstęp wolny, bez zapisów. 

Na pierwsze zajęcia CZYTATY 4 łapy: … i w puszczy zapraszamy 7 marca o godz. 12.00, a kolejne wydarzenia odbędą 21 marca (CZYTATY 4 pory roku: U Vivaldiego) i 4 kwietnia (CZYTATY 4 kąty: Trójkąty i kwadraty na okrągło)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Przeskocz do treści