CZYTATY 6 zmysłów

lipiec – październik, Biblioteka Raczyńskich pl. Wolności 19, sala 5

CZYTATY wracają!

Tym razem podczas zajęć, które potrwają od lipca do października lepiej poznamy nasze zmysły. Będziemy się przyglądać, przysłuchiwać, dotykać, sprawdzimy, czym jest dobry smak oraz jak to się dzieje, że odbieramy świat na tyle sposobów. Poznamy tajemnice kolorów, smaków, sprawdzimy jak działa mózg. Zastanowimy się też, jak można wesprzeć zmysły i pomóc osobom z niepełnosprawnościami. Jak zawsze warsztatom towarzyszyć będą pokazy, zabawa i dobre książki.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat i rodziców. Wstęp wolny.

TERMINARZ:

23 lipca, godz.12.00 CZYTATY 6 zmysłów: węch. Warsztaty z Małym  Inżynierem

6 sierpnia, godz. 12.00 CZYTATY 6 zmysłów: wzrok. Warsztaty z patrzenia  z  Katarzyną Drozdowską-Sawińską z Muzeum Narodowego

20 sierpnia, godz 12.00 CZYTATY 6 zmysłów: smak. Warsztaty o dobrym smaku z Joanna Krzyżanek

10 września, godz. 12.00 CZYTATY 6 zmysłów: dotyk. Warsztaty rękodzielnicze z Jagodą Kają (Jagoda nie porzeczka)

24 września, godz. 12.00 CZYTATY 6 zmysłów: gdy zmysły trzeba wesprzeć. Warsztaty o słowach i audiodeskrypcji z Przemysławem Zdrokiem.

8 października, godz. 12.00 CZYTATY 6 zmysłów: słuch. Warsztaty z słuchania z artystami z Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki.

22 października, godz. 12.00 CZYTATY 6: jak działa mózg? Spotkanie z naukowcami współpracującymi z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Patronat medialny

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2-01.png    Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 3-01.png 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Czasdzieci-300x226.jpg Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie MD-main-logo-300x192.jpg

Udostępnij:
Przeskocz do treści