Obrazek do wydarzenia. Na zielonym tle widnieje prostokątny znaczek pocztowy z poszarpaną obwódką, na nim na granatowym tle widnieje fragment kuli ziemskiej, nad którą ręka trzyma papierowy samolocik.

CZYTATY w 8 dni dookoła świata

CZYTATY powracają!

Od czerwca do października w wybrane soboty zapraszamy dzieci z rodzicami na spotkania poświęcone kulturze różnych kontynentów i krajów. Będziemy opowiadać baśnie, robić zdjęcia, szukać skarbów, rysować komiksy, a na finał wrócimy do Poznania. Przewodnikami po świecie będą podróżnicy, naukowcy, pisarze i artyści. Podczas naszych wędrówek trafimy nie tylko w wyjątkowe miejsca, ale także poszukamy polskich śladów m.in. w Iranie i Afryce.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat i rodziców.  Wstęp wolny.

Gdzie: Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Filia Sztuki
Kiedy: wybrane soboty od czerwca do października

22 czerwca, godz. 11.30 Jak brzmią Indie? Spotkanie z prof. Moniką Browarczyk i Mandarem Purandare

6 lipca, godz. 12.00 Iran w obiektywie. Opowieść o wyprawie i warsztaty fotograficzne z Tomaszem Siudą

20 lipca, godz. 12.00 Baśnie słowiańskie. Warsztaty teatralne z asz.teatrem

3 sierpnia, godz.12.00 O Inkach i o genie podróżnika. Spotkanie z Markiem Oliwierem Fiedlerem

10 sierpnia, godz. 12.00 Komiksowy sen z Ameryki. Warsztaty komiksowe z Pawłem Piechnikiem

24 sierpnia, godz. 12.00 Afrykańska przygoda. Warsztaty plastyczne z Jagodą Nie Porzeczką

14 września, godz. 12.00 Le Petit Chaperon Rouge, Rotkäppchen i Czerwony Kapturek, czyli skąd pochodzą baśniowe postaci. Warsztaty opowieści z Vampkiem Królem

28 września, godz. 12.00 Złoto dla ciekawych. Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

19 października, godz. 12.00 O królu kruków. Spektakl Teatru Mozaika

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patronat medialny