Obrazek do wydarzenia przedstawia tytuł festiwalu: idea, czas, miejsce napisane białą czcionką, słowo miejsce ułożone jest w pionie. Całość na czarno-granatowym tle w psychodeliczny, wijący się wzór.

Festiwal Wielkanocny IDEA.CZAS.MIEJSCE. Uwaga na 25 i 27 marca brak miejsc

W dniach 25-27 marca br. w budynku historycznym Biblioteki Raczyńskich odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Wielkanocnego IDEA. CZAS. MIEJSCE. Tytuł Festiwalu nie jest przypadkowy. Każde dzieło ma zakodowaną w sobie ideę nieznającą granic czasu i miejsca. Czas – epoka, w którym dzieło powstawało, nadawały mu kształt wynikający bezpośrednio z estetyki epoki. Miejsce (kraj), w którym artysta tworzył, wywierało ogromny wpływ na ostateczny kształt dzieła. W ramach Festiwalu odbędą się trzy recitale fortepianowe, podczas których zastanowimy się jak my – ludzie żyjący w XXI wieku odczytujemy treści zakodowane w twórczości wielkich kompozytorów klasycyzmu, romantyzmu i XX wieku. Wstęp na koncerty będzie wolny jednak w związku z limitem miejsc na sali na koncerty odbywające się 25 i 27 marca  obowiązują zapisy.
Osoby zainteresowane udziałem w koncertach proszone są o kontakt mailowy zapisy@bracz.edu.pl.

25 marca (poniedziałek), godz. 18.00, Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności  sala 1
Recital fortepianowy Jakuba Dery
Zapraszamy na  recital Jakuba Dera (laureata m. in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fr. Liszta w Los Angeles). W programie dzieła L. van Beethovena, F. Chopina i Fr. Liszta.  Wstęp bezpłatny, BRAK MIEJSC

26 marca (wtorek), godz. 18.00, Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności  sala 1
Młodzi laureaci konkursów
W drugim dniu muzycznego święta zapraszamy na spotkanie z młodymi muzykami, którzy na swoim koncie mają już nagrody w pianistycznych konkursach. Wstęp wolny.

27 marca (środa), godz. 18.00, Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności  sala 1
Recital Tomasza Rittera
Festiwal zakończy recital Tomasza Rittera – laureata 1. nagrody I Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie odbywającego się na instrumentach historycznych. W programie dzieła W. A. Mozarta, L. van Beethovena, F. Mendelssohna oraz F. Chopina. Wstęp bezpłatny, BRAK MIEJSC

Patronat medialny

Przeskocz do treści