grafika festiwalowa - na różowym tle napis Festiwal Ludzie Książki

Finał Festiwalu Ludzie Książki-2 dzień

25 czerwca, godz. 11.00-18.00, Taras Biblioteki Raczyńskich

11.00 Sztuka szkicowania z książką i biblioteką w tle

Warsztaty w plenerze miejskim poprowadzi Anna Ziętkiewicz, ilustratorka związana z wydawnictwem miejskim, plastyczka miłośniczka spacerów ze szkicownikiem i książką.  O niesamowite opowieści o poznańskich zaułkach zadba Joanna Jodełka- pisarka i historyczka sztuki.  Zajęcia dla młodzieży 15+ i dorosłych. Zbiórka na tarasie Biblioteki.   Zapisy: zapisy@bracz.edu.pl

12.00 Spotkanie z Mistrzem: Antonim Liberą prowadzi Marcel Woźniak

Zapraszamy na spotkanie o słowie, klasyce i barwnym świecie człowieka książki.  Antoni Libera, tłumacz, propagator twórczości Becketta, autor nowego przekładu tragedii Sofoklesa, wierszy Kawafisa, sztuk Wilde’a, „Makbeta” Szekspira oraz librett operowych, reżyser teatralny. Autor powieści „Madame”,  nominowanej  w 1999 r. do Literackiej Nagrody Nike. Rozmowę poprowadzi Marcel Wozniak – literaturoznawca, dziennikarz, autor biografii Leopolda Tyrmanda i powieści kryminalnych. 

14.00 Spotkanie z Anną Gacek prowadzi Ewa Kawiecka

Kultura, piosenka, moda i lata 90.- które dla wielu są wspomnieniem, ale dla równie licznych-  epoką i stylem.

Anna Gacek, dziennikarka i prezenterka, związana przez dwie dekady z Programem 3 Polskiego Radia. Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów, w tym z Paulem McCartneyem, Nickiem Cave’em, Patti Smith, Marianne Faithfull, Florence Welch, Alexem Turnerem, The White Stripes i The Strokes. Obecnie, w podcaście „Rzeczy ulubione”, rozmawia z najważniejszymi postaciami polskiej kultury. Autorka wydanej w 2021 roku przez Marginesy książki „Ekstaza. Lata 90. Początek”. Rozmowę poprowadzi  Ewa Kawiecka,  absolwentka Kulturoznawstwo na UAM w Poznaniu, marketingowiec, fanka kultury z naciskiem na literaturę i sztukę.

16.00 Pokolenia, a sprawa książki: Katarzyna Barlińska „Pizgacz” i Okoń w sieci

O oczekiwaniach literackich różnych pokoleń, internecie i książce porozmawiamy z Katarzyną Barlińską „Pizgacz” i Okoniem w Sieci.

Katarzyna Barlińska  zadebiutowała w 2016 roku na platformie Wattpad, na której jako pierwsza w Polsce zebrała ponad 115 tysięcy obserwujących. Znana pod pseudonimem PIZGACZ, autorka Trylogii „Hell” (drukiem wydano 2 części powieści), obecnie studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej .Marcin Okoniewski, twórca video, bloger książkowy, twórca internetowy, który jako Okoń w sieci łowi wielbicieli dobrych i bardzo różnorodnych lektur. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Wojtaszak, polonistka, rzeczniczka prasowa Biblioteki Raczyńskich, czasem pojawiająca się w sieci jako Cynamonowa Bibliotekara.  

Organizatorem Festiwalu jest Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, partnerami Fundusze norweskie i EOG, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Książki, Miasto Poznań, NORLA, Literacka. Tu się czyta.

Przeskocz do treści