plakat przedstawia portrety dwóch Konstancji w rzeźbionych ramach-po prawej zdjęcie w sepii córki Kraszewskiego z dwójką dzieci na kolanach, po lewej malowany portret wnuczki Kraszewskiego

Ja Konstancja – córka Konstancji odc.1

29 grudnia, godz.18.00, wydarzenie online

Zapraszamy do obejrzenia kontynuacji filmowych impresji, które opowiadały o losach córki Józefa Ignacego Kraszewskiego. Fabuła nowego cyklu będzie dotyczyć historii wnuczki Kraszewskiego, pisarki, twórczymi dramatów i animatorki ruchu teatralnego. Konstancja Łozińska-Staniszewska urodziła się w Usolu na Syberii, działała w Warszawie i Kijowie, zmarła tragicznie w 1944 roku, po klęsce Powstania Warszawskiego, prawdopodobnie w obozie przejściowym w Pruszkowie. Podobnie jak poprzedni cykl, również ten został zrealizowany w warunkach domowych, dzięki stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego i poparciu Biblioteki Raczyńskich. Autorką scenariusza i narratorką opowieści jest Małgorzata Chojnacka.

Wydarzenie będzie dostępne na profilu Pracowni-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego i na profilu Biblioteki Raczyńskich na YouTube.