Jesień za zielonym wzgórzu - plakat zapraszający do udziału dzieci w wieku szkolnym

Jesień na Zielonym Wzgórzu

wrzesień – grudzień 2019

Z okazji 145. rocznicy urodzin Lucy Maud Montgomery Biblioteka Raczyńskich  zaprasza na cykl bezpłatnych zajęć inspirowanych cyklem o Ani Shirley pod nazwą „Jesień na Zielonym Wzgórzu”.

Młodych czytelników  zachęcamy do udziału w spotkaniach literackich, warsztatach plastycznych, kaligraficznych, modowych, rękodzielniczych, poetyckich, teatralnych itd. z artystami, autorami, animatorami, aktorami i popularyzatorami nauki.

Gośćmi spotkań i zajęć będą: Joanna Krzyżanek, Hubert Wińczyk, Michelle Sobczak, Karolina Tomczyk-Kozioł i Agnieszka Urbańska, Arkadiusz Kos, Maria Ratajczak, Mirosława Foltynowicz, Olga Paszkowska, asz.teatr, Marta Kotecka, Katarzyna Hertmanowska, Krzysztof Urban.

Zajęcia będą realizowane od września do grudnia. Cykl wydarzeń dla młodych czytelników Biblioteki Raczyńskich obejmie spotkania w 10 wybranych filiach w Poznaniu, zlokalizowanych w każdej dzielnicy:

Filia 2 (os. Oświecenia 59) zaprasza w środy o 17.00

Ulotka zapraszająca na spotkania od 18 września do 11 grudnia

Biblioteka dla dzieci (Al. Marcinkowskiego 23) zaprasza w czwartki o 17.00

Ulotka zapraszająca na spotkania od 19 września do 5 grudnia

Filia 14 (os. Bolesława Chrobrego 117) zaprasza w czwartki o 17.00

Ulotka zapraszająca na spotkania od 19 września do 5 grudnia

Filia 20 (ul. Słowackiego 28) zaprasza w środy o 17.00

Ulotka zapraszająca na spotkania od 18 września do 4 grudnia

Filia 38 (ul. Ognik 20 B) zaprasza w środy o 17.00

Ulotka zapraszająca na spotkania od 18 września do 11 grudnia

Filia 46 (ul. Arciszewskiego 27) zaprasza w piątki o 17.00

Ulotka zapraszająca na spotkania od 20 września do 13 grudnia

Filia 49 (os. Pod Lipami 108A) zaprasza w środy o 17.00

Ulotka zapraszająca na spotkania od 18 września 11 grudnia

Filia 53 (ul. Robocza 4A) zaprasza w czwartki o 17.00

Ulotka zapraszająca na spotkania od 19 września do 12 grudnia

Filia 59 (ul. Osinowa 14/16) zaprasza w poniedziałki o 17.00

Ulotka zapraszająca na spotkania od 16 września do 9 grudnia

Filia Naramowicka (ul. Rubież 14A) zaprasza w czwartki o 17.00.

Ulotka zapraszająca na spotkania od 19 września do 12 grudnia

Zapisy na cykle wydarzeń prowadzą filie, w których odbywać się będą zajęcia.

Wszystkie spotkania autorskie oraz zajęcia warsztatowe będą próbą zaszczepienia zainteresowania młodych czytelników klasyką światowej literatury. Cykl o Ani Shirley od wielu lat jest bardzo popularny i cały czas chętnie czytany – nie tylko przez dziewczynki. Na jego podstawie powstały liczne adaptacje filmowe i teatralne, a ostatnio –  serial z bardzo współczesną kreacją głównej bohaterki („Ania, nie Anna”). Sięgnięcie po tę serię ze strony Biblioteki ma spowodować wzrost zainteresowania dzieci i młodzież bogactwem świata literatury jako nieprzebranego źródła inspiracji,  a tym samym zachęcić do regularnego korzystania z bibliotecznej oferty. Jest także okazją do świadomego promowania wzorców osobowych – dziewczyny, młodej kobiety – innych niż lansowane współcześnie.

Zajęcia, na które zapraszamy  czytelników w wieku 7-12 lat, mają na celu pokazanie, że czytanie i książki to nie tylko źródło wiedzy, ale przede wszystkim świat, od którego swój początek biorą wszystkie fascynujące historie. Kształtowanie postaw czytelniczych jest jednym z priorytetów Biblioteki Raczyńskich, a o tym, że jest potrzeba wartościowych zajęć opartych na literaturze  świadczy fakt, iż jesienne cykle odbywają się w Bibliotece Raczyńskich  już od 10 lat.

Patronat medialny: IKS

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury