Obrazek do wydarzenia. Na białym tle widnieje statuetka Bursztynowego Motyla. Z kamiennej podstawy wyrasta srebrny liść , na którym umieszczony jest motyl wykonany z bursztynu.

Konkurs im. Arkadego Fiedlera o Nagrodę Bursztynowego Motyla – czekamy na zgłoszenia

Literatura podróżnicza i krajoznawcza cieszy się nieustającym zainteresowaniem czytelników – każdy znajdzie tam to, co fascynuje i uczy. Geograficzne ciekawostki i skarby lokalnej przyrody, ośnieżone szczyty, egzotykę z antypodów czy kulturowe osobliwości. Z  radością informujemy, że Biblioteka Raczyńskich i Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera ponownie organizują Konkurs im. Arkadego Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla.

Celem nagrody jest wyróżnienie i promocja najważniejszych dzieł, które podejmują tematykę podróżniczą i krajoznawczą, a tym samym propagowanie czytelnictwa i popularyzacja wiedzy o świecie. Kapituła konkursu oceniając publikacje bierze pod uwagę ich stronę merytoryczną, językową, redakcyjną i edytorską. Konkurs organizują Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu i Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie prowadzona przez synów Arkadego Fiedlera. Fundatorem nagrody pieniężnej jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a statuetki Bursztynowego Motyla – zaprojektowanej i wykonanej w firmie Ania Kruk – Urząd Miasta Puszczykowa.

Konkurs obejmuje książki wydane w 2023 roku.

W skład kapituły wchodzą przedstawiciele współpracujących podmiotów oraz przedstawiciele poznańskiego środowiska kultury i nauki, wydawcy, dziennikarze i bibliotekarze.

Zgłoszenia należy dostarczyć na adres Biblioteki Raczyńskich: plac Wolności 19, 61-739 Poznań (z dopiskiem „Konkurs im. A. Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla”), formularz zgłoszeniowy można przesłać także na adres e-mailowy (sekretariat@bracz.edu.pl) w terminie do 24 czerwca 2024 r. Decyduje data stempla pocztowego.

Regulamin
formularz zgłoszeniowy pdf
formularz zgłoszeniowy wersja do edycji

 

Przeskocz do treści