Na plakacie na beżowym tle u góry obrazka znajduje się żółty komiksowy dymek w kształcie gwiazdy z napisem konkurs wzorowy czytelnik. Poniżej czarna dłoń wskazująca na komunikat. Poniżej na różowym rękawie, z którego wychodzi dłoń informacje o konkursie, które są opisane w artykule.

Konkurs Wzorowy Czytelnik

Zgłoszenia od 1 czerwca do 31 sierpnia

Wysiłkiem całego narodu odbudujmy stan polskiego czytelnictwa!

W ramach nowego projektu „Dzieciństwo na trzepaku” zapraszamy wszystkich Czytelników do podjęcia czytelniczej rywalizacji. Zaszczytny tytuł Wzorowego Czytelnika przyznamy osobom, które od 1 czerwca do 31 sierpnia 2023 r. przeczytają największą liczbę książek.

Konkurs odbywa się w 5 kategoriach wiekowych: dzieci młodsze (0-5), dzieci starsze (6-12), młodzież (13-19), dorośli oraz seniorzy (60+). Do akcji można dołączyć przez cały okres trwania konkursu, wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa w Wypożyczalni lub dowolnej filii Biblioteki Raczyńskich. Na małych i dużych Wzorowych Czytelników czekają nagrody rzeczowe.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Karta zgłoszeniowa dla czytelników dorosłych

Karta zgłoszeniowa dla dzieci