Wyróżnienie IZABELLA 2018 dla Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza

Wystawa „Prezydent wart Poznania – Cyryl Ratajski (1875-1942)” została wyróżniona w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „IZABELLA 2018”.

20 maja 2019 r., w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „Izabella 2018”, organizowanym przez Fundację Muzeów Wielkopolskich pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Była to już 17 edycja tego konkursu.

   

 

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza zostało wyróżnione w kategorii I – działalność wystawiennicza, za wystawę „Prezydent wart Poznania – Cyryl Ratajski (1875-1942)„, przygotowaną przez Marię Niestrawską i Sławomira Pacholczyka. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla Muzeum.

W uzasadnieniu przyznanego przez Kapitułę Konkursu wyróżnienia czytamy: „Interesująco zrealizowana wystawa prezentująca niezwykle ważną dla Poznania postać poprzez ukazanie jego dokonań – inicjatyw także w sferze architektury i budownictwa. Autorzy w ciekawy sposób zaaranżowali trudną wystawę biograficzną, gdzie operuje się zwykle zdjęciami i dokumentami. Jury zwróciło uwagę na najlepszy przedstawiony scenariusz wystawy, znakomita praca!”

Wystawę można oglądać do 30 września 2019 r.

 

Przeskocz do treści