Porannik książkowy. Pistolet i stare koronki. Spotkanie z Katarzyną Dworaczyk

25 maja 2021 r., (wtorek), godz. 10.00

Wydarzenie online

Porannik książkowy to nowy cykl spotkań, w którym porozmawiamy o Polkach, historii, ekologii i recepcie na stres, o dzieciach, zdrowiu, a nawet o serialach. Gośćmi spotkań będą autorzy i autorki powieści, biografii i książek popularnonaukowych. W dobie spotkań online chcemy rozmawiać jak dawniej, ale w nowej formule, zaprosimy nie na wieczory autorskie, lecz na poranki z książką. Na początek spojrzymy w przeszłość.

Żołnierki, kobiety szmuglujące broń pod spódnicami i dynamit w gorsetach to tylko niektóre z postaci pojawiających się na kartach książki Katarzyny Dworaczyk pt. „Herstoria / Herstory / Herstorie 1918/1919”. Zapraszamy na pierwszy poranek z książką, podczas którego porozmawiamy z autorką nie tylko o znanych Polkach, ich udziale w odzyskaniu niepodległości, ale też o obalaniu stereotypów, z którymi zmagały się pierwsze studentki i o torowaniu drogi kobiet do edukacji i nauki. Katarzyna Dworaczyk to także artystka, mająca na koncie wystawy i projekty poświęcone pamięci oraz trenerka rozwoju i mediatorka, autorka książki „Minimediacje z dziećmi”. Spotkanie będzie zatem okazją, by zadać nurtujące nas pytania nie tylko o to, co było.
Rozmowę poprowadzi Liliana Skibińska-Szłapka.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku Biblioteki Raczyńskich. Uczysz się, pracujesz? Nie szkodzi, rozmowy trafią także na kanał Biblioteki Raczyńskich na YouTube.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Przeskocz do treści