Posnaniana 2020. Wystawa książek o Poznaniu

od 14 czerwca 2021, Galeria Atanazego

Biblioteka Raczyńskich, kontynuując inicjatywę popularyzowania wydawnictw dotyczących Miasta Poznania i postaci z nim związanych, raz w roku organizuje wystawę książek Posnaniana (ze zbiorów Biblioteki Raczyńskich). Na ekspozycji pokażemy najciekawsze, najlepsze i najbardziej wartościowe książki popularyzujące wiedzę o naszym mieście – jego postaciach, historii, architekturze, sztuce, a także literaturę piękną, beletrystykę i literaturę dla dzieci i młodzieży, w której Poznań gra ważną rolę.

Wystawa towarzyszy Konkursowi o nagrodę im. Józefa Łukaszewicza, upamiętniającą postać dyrektora Biblioteki Raczyńskich w latach 1829-1852 i twórcy pierwszej monografii Poznania. Celem konkursu i wystawy jest wyróżnienie i promocja najważniejszych dzieł, które podejmują tematy związane z Poznaniem, a tym samym propagowanie czytelnictwa i popularyzacja wiedzy o mieście.

Wystawę można oglądać od 14 czerwca w Galerii Atanazego w budynku głównym Biblioteki Raczyńskich – wejście przez Bibliotekę dla dzieci od strony Al. Marcinkowskiego 23.

Na stronie Radia Poznań można posłuchać wywiadów z jurorami konkursu na temat książek nominowanych do nagrody.