Na fioletowo-zielonym tle widać biały kształt, który przypomina kamerę widzianą z góry lub aparat fotograficzny widziany z boku

Strony fotografii. Spotkanie z Joanną Czarnotą

Zapraszamy na „Strony fotografii”, podczas których Joanna Czarnota zaprezentuje swoje najważniejsze i najbardziej osobiste projekty oraz podzieli się inspiracjami książkowymi, mającymi największy wpływ na jej decyzje w procesie twórczym.
Joanna Czarnota – artystka wizualna, fotografka, nauczycielka. Wychowała się na Górnym Śląsku i we Wrocławiu. Absolwentka Fotografii oraz Przygotowania Pedagogicznego na UAP. Prowadzi zajęcia w Pracowni Fotografii w Centrum Kultury Zamek. Pracuje również w Technikum TEB Edukacja w Poznaniu ucząc zawodowych przedmiotów fotograficznych. Angażuje się w działania artystyczne na rzecz młodzieży.
W swoich pracach artystycznych podejmuje tematy związane z pamięcią, wolnością, przestrzenią oraz śmiercią. Opiera się na doświadczeniach własnych i swoich najbliższych. Korzysta z obszernego archiwum rodzinnego. Jej prace wystawiane były na wystawach i festiwalach fotograficznych w Polsce, jak i za granicą (m.in. w Tajlandii, Japonii, na Łotwie). Brała udział w wielu kwalifikowanych wydarzeniach, m.in. Visa Pour I’image we Francji.
_________________
„Strony fotografii” to cykl spotkań, w ramach którego zaproszone osoby związane z fotografią opowiadają o różnych jej stronach, dzieląc się m.in. swoimi książkowymi inspiracjami. Cykl jest organizowany we współpracy Biblioteki Raczyńskich z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Współorganizator: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

 

Przeskocz do treści