Obrazek do wydarzenia. Widać z bliska kobiecy, zamyślony profil, włosy nakryte barwną chustą.

Święto chusty ludowej. Wystawa

Wystawa w Galerii Atanazego czynna  od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-18.00

Fundacja Art Cluser we współpracy z Biblioteką Raczyńskich serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – „Święto Chusty Ludowej”.

„Święto Chusty Ludowej” jest ważne dla komunikacji i wzajemnego zrozumienia między Polakami i narodami Europy Wschodniej. Jest to święto różnorodności kulturowej, podczas którego różne społeczności mogą wymieniać się doświadczeniami, tradycjami i pomysłami poprzez sztukę, muzykę i rzemiosło. Pomaga wzmocnić więzi między narodami i promuje postrzeganie różnorodności jako wartości.

Wystawie towarzyszą oprowadzania kuratorskie:

12 lipca, 15:00 – Białoruski haft. Tradycja, historia, współczesny rozwój. Spotkanie z rzemieślniczką. Pokaz haftu. Opowieść o projekcie ” Święto chusty ludowej”.

19 lipca, 15:00 – oprowadzanie kuratorskie na temat kolekcjonowania tradycyjnych strojów, w tym chust. Opowieść o projekcie ” Święto chusty ludowej”.

Projekt dofinansowany przez Centrum Mieroszewskiego w ramach II Otwartego Konkursu.

Wernisaż wystawy 5 lipca 2024, godz. 16.00.  W programie prelekcja o wiązaniu chust wraz z instrukcją pokazową, występ chóru „Jesteśmy z Ukrainy”, pokaz tradycyjnych technik haftu białoruskiego.

Udostępnij:
Przeskocz do treści