Na tęczowym tle widnieje czarne logo, które w geometryczny sposób przedstawia fragment oka w koronie.

Sztuk-mistrze. Piękno przestrzeni publicznej w percepcji różnych użytkowników. Spotkanie z architektem Ewą Balanicką

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Sztuk-mistrzów. Tym razem porozmawiamy o estetyce przestrzeni publicznej.  Czym jest przestrzeń publiczna? Jakie funkcje pełni lub może pełnić? Czy taka przestrzeń staje się piękna od razu, stopniowo, z upływem czasu? Co definiuje i co określa granicę między percepcją planisty, architekta, urbanisty a odbiorem całości przez codziennego użytkownika – mieszkańca, przechodnia, turysty? Jakie mogą być tu kryteria oceny? Na te oraz szereg innych pytań spróbujemy odpowiedzieć analizując przykłady z przestrzeni polskich miast Szczecina i Poznania.
O tym wszystkim opowie Ewa Balanicka, architektka i urbanistka, doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.