(U)kraina czytania

25 sierpnia, godz. 17.00, Filia Wildecka ul. Hetmańska 91 (galeria handlowa Green Point)

Dwujęzyczne spotkania dla dzieci pozwolą lepiej poznać elementy polskiej i ukraińskiej kultury – m.in. legendy Poznania i Lwowa, ciekawostki językowe, a także zachęcą do wymiany doświadczeń między polskimi i ukraińskimi dziećmi. Nie zabraknie też dobrych książek i prac plastycznych. Czytanie i zajęcia przeprowadzone zostaną w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Prowadzenie Viktoriia Senyk. Obowiązują zapisy w Filii. Zajęcia dla dzieci polskich i ukraińskich w wieku 6-12 lat i rodziców.

Działanie jest realizowane w ramach projektu “#AKTYWATOR WLKP- wsparcie integracji migrantów w województwie wielkopolskim”, który współfinansowany jest przez Europejski Fundusz Azylu, Migracji i Integracji i Miasto Poznań, a realizowany przez Międzynarodową Organizację do spraw Migracji, Miasto Poznań i Fundację Centrum Badań Migracyjnych.”