Logotyp cyklu przedstawia trójkątny zielonkawy kształt na czarnym tle przypominający snop światła z projektora filmowego.

W małym kinie u Raczyńskich. Wakacje z Bondem

Wybierzcie się z nami w cztery dni dookoła świata. Naszym przewodnikiem po wszystkich zakątkach globu będzie bohater przeniesiony na ekrany z powieści Iana Fleminga… a raczej jego cztery filmowe odsłony. Będzie to doskonała okazja, żeby porównać najbardziej znane kreacje aktorów wcielających się w postać najsłynniejszego agenta brytyjskiego wywiadu. W pierwszą podróż Astonem Martinem ruszamy 22 lipca o godz. 17:00, a zakończymy ją 25 lipca. Na każdy seans wstęp jest wolny.

 • Misja #1 Sean Connery. Hongkong – Tokio – Kobe – Yama
  22 lipca (poniedziałek) godz. 17.00

Amerykański statek kosmiczny zostaje porwany. Tropy wskazują na Rosjan. Agent trafia do dalekiej Japonii. W śledztwie i ratowaniu z opresji pomaga mu urocza panna Aki. Będziemy świadkami powietrznego pojedynku. Porwanie radzieckiego statku kosmicznego stawia świat na krawędzi wojny. Tropy wskazują na tajemniczą organizację Widmo. Konieczna jest infiltracja ukrytej bazy. Jak wygląda bohater przebrany za Japończyka? Jak nietypowy papieros pozwoli zaognić sytuację we wnętrzu wulkanu? Jak zakończy się konfrontacja z Głównym Wrogiem?

 • Misja #2 Roger Moore Nowy York – San Monique – Nowy Orlean
  23 lipca (wtorek) godz. 17.00

Seria zabójstw brytyjskich agentów wstrząsa Służbami. Wraz z agentem trafimy do niebezpiecznego Harlemu w Nowym Jorku. Poznamy karaibskiego dyktatora wraz ze świtą: piękną wróżką-tarocistką oraz baronem o stalowych szczypcach. Odwiedzimy pola maku na karaibskiej wyspie. Przekonamy się, jak zręczny w tarocie okaże się agent 007, co zyska i co straci pewna jasnowidzka. Po wymuszonej ucieczce trafimy do Nowego Orleanu. A po porwaniu towarzyszki agenta, której zagraża niebezpieczeństwo zobaczymy w czym pomocne mogą być wolne krokodyle i szybkie motorówki. Wreszcie wrócimy na Karaiby, by stanąć do ostatecznego starcia z Wrogiem. Oglądaj na naszym ekranie.

 • Misja #3 Pierce Brosnan Hongkong – Kuba – Islandia – Korea
  24 lipca (środa) godz. 17.00

Agent Jej Królewskiej Mości trafia w ręce wroga i ląduje w północnokoreańskim więzieniu. Po kilkunastu miesiącach w ramach wymiany więźniów zostaje zwolniony. Podczas jego niewoli, ktoś zdradził tajemnice brytyjskiego wywiadu. Agent będzie musiał udowodnić, że nie jest temu winien. Chociaż zostaje pozbawiony licencji na zabijanie, udaje się na Kubę, aby wytropić prawdziwego zdrajcę.

 • Misja #4 Daniel Craig Meksyk – Rzym – Austria – Tanger – Londyn
  25 lipca (czwartek) godz. 17.00

Brytyjski agent wybiera się na kolejną misję do Meksyku, gdzie zabija przywódcę terrorystów. Po powrocie do siedziby głównej Służby Wywiadowczej zostaje zawieszony w obowiązkach przez swojego nowego szefa. Szpieg sprzeciwia się woli przełożonego i za jego plecami podejmuje się kolejnego zadania. Przybywa do Rzymu, gdzie za cel stawia sobie odkrycie nowego przywódcy organizacji terrorystycznej. Okazuje się, że jest nim ktoś, z kim łączy go wspólna przeszłość. Po śladach znajomego złoczyńcy trafia do jego bazy na Saharze i tam dowiaduje się, że osoba związana z agencją weszła w konszachty z wrogiem i planowany jest zmasowany atak bombowy.

Udostępnij:
Przeskocz do treści