plakat wystawy

Wystawa „Into the mist”

od 17 marca w Galerii Atanazego (wejście przez Bibliotekę dla dzieci)

Wystawa „Into the mist” Joela Elgina, amerykańskiego grafika specjalizującego się w technice akwatinty i suchorytu składa się z 25 prac. Kolekcja irlandzka, która prezentowana będzie w Poznaniu, zainspirowana została baśniami Zielonej Wyspy, a także wizytą artysty w megalitycznych grobowcach doliny rzeki Boyne. Joel Elgin sięga do swoich irlandzkich korzeni, odkrywając opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jego grafiki pokazują konkretne miejsca, odwołują się do znanych legend jak opowieści o dawnych władcach Irlandii – Tuatha dé Dannan czy baśni o łososiu mądrości.

Wystawie towarzyszyć będą plansze przygotowane przez Fundację Kultury Irlandzkiej przestawiające poszczególne legendy, ułatwiające osadzenie prac w odpowiednim kontekście kulturowym, a także pokazujące grobowce rzeki Boyne, do których nawiązuje artysta.

Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące:

– w sobotę 9 kwietnia o 12.00 zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat (zapisy: fundacja@fiki.home.pl)

– 20 kwietnia (środa) i 22 kwietnia (piątek) o godz. 17.00 oprowadzanie kuratorskie z przewodnikiem i irlandzkimi opowieściami. Wstęp wolny.

Organizatorami wystawy jest Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu i Fundacja Kultury Irlandzkiej