plakat reklamujący konkurs

„Wielkopolska warta Powstania” konkurs literacki

termin składania prac konkursowych upływa 31 grudnia

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literackim „Wielkopolska warta Powstania”, którego głównym organizatorem jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, a jednym z partnerów Biblioteka Raczyńskich.

Zadaniem konkursowym jest praca literacka (w dowolnym gatunku, o maksymalnej objętości 8 stron znormalizowanego maszynopisu A4), rozwijająca myśl zawartą w tytule. Konkurs skierowany jest do czterech grup wiekowych:

• uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych
  • uczniów szkół ponadpodstawowych
  • studentów
  • seniorów

Zachęcamy do rozważań nad przeszłością i wartością regionu, jego rolą w historii kraju oraz w naszym życiu.

Prace można przesyłać do 31 grudnia 2021 roku mailowo na adres: edukacja@wmn.poznan.pl

W każdej kategorii wiekowej wyłonionych zostanie trzech laureatów. Na zwycięzców czekają nagrody.

Szczegóły, regulamin, karty zgłoszeniowe na stronie Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości