Grafika promująca akcję jesień, głowa Mikołaja Kopernika na niebieskim tle, dookoła głowy na orbitach unoszą się planety. Na dole napis Jesień w gwiazdach zapisana i logotypy.

Jesień w gwiazdach zapisana

wrzesień-listopad, wybrane filie dla dzieci

Z okazji 550. rocznicy urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika Biblioteka Raczyńskich zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na bezpłatny cykl zajęć Jesień w gwiazdach zapisana. Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu przez  trzy miesiące od września do listopada.

Inspiracją wszystkich spotkań będzie barwna, jak przystało na człowieka renesansu, postać Mikołaja Kopernika, który interesował się różnymi dziedzinami życia, nie tylko astronomią i matematyką, lecz także prawem, ekonomią, geografią i sztuką.

Dla młodych czytelników przygotowaliśmy interesujący, różnorodny program mi.in. spotkania z autorami, ilustratorami, edukatorami, warsztaty zielarskie oraz matematyczne. W naszej ofercie pojawią się także bardzo lubiane przez dzieci eksperymenty i doświadczenia fizyczno-chemiczne.

Zapraszamy do 10 filii w Poznaniu, zlokalizowanych w każdej dzielnicy.

Filie Biblioteki Raczyńskich biorące udział w akcji: Filia 2, Filia 14, Filia 15, Filia 20, Filia 35, Filia 38, Filia 46, Biblioteka dla dzieci, Filia Wildecka/Filia 53, Filia Naramowicka, wszystkie zajęcia odbywać się będą o godz. 17:00. Zapisy prowadzą filie, w których zaplanowano wydarzenia.

Warsztaty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego.