Na fioletowo-zielonym tle widać biały kształt, który przypomina kamerę widzianą z góry lub aparat fotograficzny widziany z boku.

Strony fotografii. Spotkanie z Pauliną Nowak

Spotkanie o niebieskim płomyku na kuchence gazowej

„Śpiewam sobie smutny szlagier i chodzę po kuchni.
Gaz, niebieskozielony, jak twój sweter,
mąci mi w głowie”
/Niedziela, Miroslav Válek/
Zapraszamy na kolejne „Strony fotografii”. Książkowymi inspiracjami podzieli się Paulina Nowak, współorganizatorka cyklu, która przeczyta fragmenty tekstów związane z czasem, dzieciństwem, wyobrażeniami, snami i półsnami. Urywki literackich wspomnień z wędrówek i podróży donikąd, leżenia na trawie i snucia się po kuchni.
Paulina Nowak – absolwentka filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pracuje w Bibliotece Raczyńskich jako graficzka. Obecnie wystawę jej fotografii pt. „Phantom ride: zapiski z podróży bez celu” można oglądać w Bibliotece Wojewódzkiej przy ulicy Prusa 3.

Strony fotografii to cykl, w ramach którego zaproszone osoby związane z fotografią opowiadają o swoich książkowych inspiracjach. Współorganizatorem wydarzenia jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.