zdjęcie Biblioteki

Zasady sanitarne i organizacyjne

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

przypominamy, że na terenie Biblioteki Raczyńskich obowiązuje nakaz noszenia maseczki, zachowywania odstępów oraz przestrzegania limitów osób, które mogą jednocześnie przebywać w każdej z placówek.

Od 1 lipca wznowiły działalność czytelnie: multimedialna i czasopism (II piętro nowego gmachu). Można z nich korzystać bez konieczność zapisów, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-20.00 oraz w soboty w godz. 10.00-17.00. Zamówienia na zbiory do korzystania na miejscu prosimy składać elektronicznie poprzez katalog on-line. Dotyczy to kolekcji KP (Księgozbiór podstawowy), ARDz (Archiwum Dziecięce), CARDz (Czasopisma Archiwum Dziecięcego), CCZYT (Czytelnia Ogólna Czasopism), CZP (Magazyn Czasopism). Wystarczy zalogować się do swojego konta Czytelnika i wyszukać interesującą pozycję, a następnie kliknąć przycisk Zamów/Zarezerwuj.

Zbiory specjalne będą udostępniane w czytelni na III piętrze od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00. Obowiązuje wcześniejsze umówienie terminu wizyty (zbiory.specjalne@bracz.edu.pl).

Przeskocz do treści