CZYTATY2 W indiańskiej wiosce

27 października 2018 (sobota), godz. 12.00

BIBLIOTEKA RACZYŃSKICH FILIA NARAMOWICKA, UL. RUBIEŻ 14 A
(RYNEK ZA KOŚCIOŁEM)


W indiańskiej wiosce. Baśnie świata
W indiańskiej wiosce czas płynie inaczej. Osobą jest nie tylko człowiek, jest nią również zwierzę, roślina, woda i skała. Jeśli szanujesz świat wokół i żyjesz w zgodzie z jego rytmem, zyskujesz przychylność opiekuńczych duchów i możesz poznać swojego zwierzęcego brata,. Ale co się może zdarzyć, kiedy żyjesz tylko dla siebie? Przekonali się o tym pewien kojot i pewna dziewczyna. Na program składają się baśnie i legendy rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i Środkowej.
Opowiadać będzie Mirella Gliwińska BabaBaya, muzyczną ilustrację zapewni Katarzyna Płocińska.
Spektakl jest interaktywny, zakłada współudział publiczności.

 


„Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im baśnie. Jeżeli chcecie, aby były jeszcze bardziej inteligentne, czytajcie im jeszcze więcej baśni.” Albert Einstein

Czytanie potrafi doskonale nie tylko łączyć dzieci i dorosłych, ale jest także pierwszym krokiem do lepszego poznania świata. W tym roku cykl poświęcamy baśniom, a przy okazji będziemy m.in. tańczyć, sprawdzać, jak to się stało, że smok wawelski wybuchł oraz malować na wodzie. Zaprosimy na spotkanie z baśniami polskimi, baśniami świata, przypomnimy klasykę baśni, a także udowodnimy, że nawet w XXI wieku ciągle pisze się nowe baśnie.

W II półroczu spotkania z cyklu CZYTATY2 obywają się będą w Filii Naramowickiej przy ul. Rubież 14a (rynek za kościołem).
Jak na wszystkie imprezy w Bibliotece Raczyńskich, wstęp jest wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

No Images.
Please upload images in images manager section. Click on Manage Images button on the right side of the gallery settings.
Please make sure that you didn't enabled option: Images of the Current Gallery. Option should have Show value to show images.

Przeskocz do treści