Obrazek do wydarzenia. Na ciemnoszarym tle opisany jest program, obecny także w artykule obok. U góry obrazka kształt otwartej książki w kolorach flag poslkiej i czeskiej. Z boku obrazka ludowy, kwiecisty ornament, w tle fotografia wieży ratusza w Brnie.

Dni Kultury Czeskiej

  • 14 października (poniedziałek) godz. 18.00, Biblioteka Kórnicka Stary Rynek 78
    Koncert piosenek Jiříego Šlitra
    Koncert odbędzie się w Sali Czerwonej
  • 15 października (wtorek) godz. 16.00, Filia Sztuki, pl. Wolności 19 sala 5
    Wtorek dla seniora „Łużyckim traktem”. Koncert
    Podczas koncertu „Łużyckim traktem” zabrzmi mało znana w Polsce i wciąż odkrywana muzyka naszych zachodnich sąsiadów – Łużyczan. Łużyczanie to najmniejszy naród słowiański bez państwa. Kulturę Łużyczan zawsze wspierali Czesi. Przez setki lat byli w tej samej sytuacji politycznej, co Łużyczanie. Jednym z badaczy, propagatorów, artystów zafascynowanych Łużyczanami, był Czeski muzykolog i malarz Ludvik Kuba. Wydał on obszerny zbiór pieśni słowiańskich zebranych podczas licznych wędrówek. Pierwszym terenem, po którym wędrował, były oczywiście Łużyce. Opowieść o Ludviku Kubie będzie osnową koncertu.
    Wykonawcy: Mateusz Rychły – gitara romantyczna, mandola, Maciej Rychły – flet
  • 15 października (wtorek) godz. 18.00, herbaciarnia
    Architektura na usługach Pierwszej Republiki. Brno i Kraj Południowomorawski – otwarcie wystawy
    Wykład kuratora wystawy – kierownika ośrodka metodycznego Narodowego Instytutu Dziedzictwa – inż. Petra Svobody
  • 16 października (środa), godz. 18.00, Filia Sztuki, pl. Wolności 19 sala 5
    Koncert fortepianowy Jakuba Sládka
    Jakub Sládek czeski pianista młodego pokolenia, studiował w Pradze i Londynie. Laureat nagród na konkursach pianistycznych m.in. The Leoš Janáček International Competition in Brno. Koncertował m.in. w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Niemczech, Austrii i Polsce.
  • Od 14.10 do końca października wystawa „Czeskie ilustracje ze zbiorów Galerii Sztuk Pięknych w Havlíčkův Brodzie”. Prezentowane na wystawie prace pochodzą ze zbiorów Galerii Sztuk Pięknych w Havlíčkův Brodzie, która gromadzi prace czeskich artystów ilustratorów tworzących od lat dwudziestych ubiegłego po początek dwudziestego pierwszego wieku.
Udostępnij:
Przeskocz do treści