Mickiewicz – Stasiuk – Haydamaky

4 listopada 2018 (niedziela), godz. 20.00

Aula Artis, ul. Gen.  Tadeusza Kutrzeby 10
bilety: 10/15 PLN

 


fot. Cai Caslavinieri

Haydamaky
Ukraiński zespół folk rockowy  powstał w 1991 roku pod nazwą Aktus. W 2001 roku zmienił nazwę na nawiązującą do hajdamaków, ukraińskich rozbójników  działających na terenach siedemnastowiecznej Ukrainy Prawobrzeżnej.  Zespół wielokrotnie współpracował z polskimi artystami, mi.in. Pablopavo, Grabażem i Kamilem Bednarkiem, w 2009 roku wydali album Voo Voo i Haydamaky. Płyta Mickiewicz – Stasiuk – Haydamaky ukazała się w styczniu 2018 roku.


fot. Cai Caslavinieri

Andrzej Stasiuk
Prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1995), Nagrody Literackiej Gdynia (2010),  wielokrotnie był nominowany do Nagrody Literackiej „Nike”,  otrzymał ją  w 2005 roku za  „Jadąc do Babadag”.  Jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy, jego książki tłumaczone są m.in. na angielski, fiński, francuski, niemiecki, rosyjski, norweski,  białoruski, ukraiński, węgierski, włoski, czeski, rumuński.
W 1995 roku wystąpił w filmie fabularnym „Gnoje” na motywach jego powieści „Biały kruk”. W styczniu 2018 zadebiutował jako interpretator poezji  Mickiewicza dzięki albumowi „Mickiewicz – Stasiuk – Haydamaky”.

 

Bilety

festiwalfrazy.pl

Mecenas: PKO Bank Polski

 

Partnerzy: Aula Artis, Teatr Polski w Poznaniu
Patronat medialny: Program III Polskiego Radia

Przeskocz do treści