Na zdjęciu w kolorowej sali grupa dzieci słuchająca pani prezentującej pszczelarskie akcesoria. Na stole między innymi pluszowe zabawki pszczółki Mai

Oferta edukacyjna 2023/2024

W nowym roku szkolnym Biblioteka Raczyńskich zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia i spotkania w Bibliotece Raczyńskich przy pl. Wolności, licznych filiach na terenie Poznania i w muzeach. Oferta kierowana jest do zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych oraz indywidualnych czytelników, chcących wziąć udział w spotkaniach tematycznych i różnorodnych formach zajęć. W ofercie znajdziecie informacje na temat klubów czytelniczych w filiach, spotkań i warsztatów dla wszystkich grup wiekowych, a także nt. zwiedzania zabytkowego budynku, muzeów Biblioteki. Prezentujemy całkiem nowe tematy lekcji bibliotecznych, związanych z projektem Dzieciństwo na trzepaku czy dotyczących muzycznych zbiorów Filii Sztuki. W Roku Jadwigi Zamoyskiej zachęcamy też do sięgnięcia po scenariusze zajęć poświęcone Generałowej, a także edukacji, wartościom, postawom i in. zagadnieniom przełomu XIX i XX wieku.

Szczegółowych informacji dotyczących zajęć udzielają bibliotekarze. Pełna oferta edukacyjna dostępna jest tutaj.