Poznań – Strasbourg. Imperialne i europejskie powinowactwa – wernisaż wystawy

20 sierpnia (sobota), godz. 17.00, Biblioteka Raczyńskich, Galeria Atanazego

Wystawa jest wynikiem współpracy naukowej między uczelniami Poznania i Strasbourga, dla której punktem wyjścia było rozpoznanie zaistniałych w XIX i na początku XX wieku powinowactw między obydwoma miastami, mianowanymi na miasta rezydencjalne cesarzy niemieckich.

Kuratorami wystawy są profesorowie: Hanna Grzeszczuk-Brendel i Piotr Marciniak (Politechnika Poznańska), Małgorzata Praczyk (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza) oraz Volker Ziegler (École Nationale Supérieure D’Architecture w Strasbourgu) i Alexandre Kostka (Université de Strasbourg).

Wystawa będzie czynna do 22 października. Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym XXIII Międzynarodowemu Kongresowi Nauk Historycznych, który odbywa się w Poznaniu w dniach 21 – 27 sierpnia 2022 r.