siła w nas zestawienie aktywności

Siła w nas

Wspólna inicjatywa poznańskich miejskich instytucji kultury

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na działalność miejskich jednostek kulturalnych w czasie pandemii.

Mimo zamknięcia drzwi, instytucje żyją, utrzymują kontakt z odbiorcami i realizują szereg ciekawych, niejednokrotnie nowych zadań, dopasowując je do zastanej rzeczywistości.

Zależy nam w szczególności na tym, aby pokazać solidarność i moc poznańskich instytucji kultury, ponieważ każda z nich przez ostatnie miesiące zbudowała nowy program oraz wyznaczyła kolejne ścieżki dotarcia i komunikacji z odbiorcami.

Dodatkową wartością projektu jest ożywienie miejskiej przestrzeni. Chcemy nie tylko pokazać siłę miejskich instytucji kultury, lecz także wzmocnić więzi międzyludzkie, umieszczając na placu Wolności żywy, barwny, dodający otuchy napis SIŁA W NAS!. Nie możemy obiecać, że będzie dobrze, ale chcemy naszym hasłem powiedzieć, że mamy w sobie siłę, by przetrwać najtrudniejsze chwile.

Tak narodziła się inicjatywa SIŁA W NAS!, której koncepcja została zapoczątkowana na spotkaniu przedstawicieli wszystkich miejskich instytucji kultury z Poznania. W najbliższym czasie każda z nich ujawni swoje działania wspierające projekt.

Pragniemy zaznaczyć, że wzajemne wsparcie jednostek miejskich podkreślone zostanie nie tylko we wspólnej identyfikacji. Połączymy nasze oferty, by pokazać w jednym miejscu, jak wiele mamy do zaoferowania Poznaniankom i Poznaniakom. Każda z instytucji przejmie także na jeden dzień oficjalne profile Miasta na Instagramie oraz Facebooku – zaczynając od 3 stycznia 2021.

SIŁA W NAS! to oddolna inicjatywa piętnastu poznańskich instytucji kultury:

·   Biblioteka Raczyńskich

·   Centrum Kultury ZAMEK

·   Centrum Sztuki Dziecka

·   Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT

·   Dom Kultury Stokrotka

·   Estrada Poznańska

·   Galeria Miejska Arsenał

·   Muzeum Archeologiczne

·   Poznański Chór Chłopięcy

·   Teatr Animacji

·   Teatr Muzyczny

·   Teatr Ósmego Dnia

·   Teatr Polski

·   Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

·   Wydawnictwo Miejskie Posnania

obrazek przedstawia informacje o najnowszych działaniach instytucji kultury
Przeskocz do treści