Grafika przedstawiająca statuetkę. Na srebrnym liściu rośliny, wyrastającej z jasnego kamienia, widnieje bursztynowy motyl

Spotkanie z Dionisiosem Sturisem laureatem Konkursu im. Arkadego Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla

12 września godz. 18.00, sala 1 w historycznym gmachu

Dionisios Sturis, autor książki Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji (Wydawnictwo Poznańskie) został doceniony za kolejną odsłonę mniej znanego oblicza Grecji, a zarazem poruszający reportaż i zachętę do zweryfikowania wyobrażeń o jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Europy.

Dionisios Sturis jest dziennikarzem i pisarzem, autorem licznych reportaży prasowych i radiowych oraz kilku książek reporterskich. Był wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody Grand Press, Nagrody PAP im. Kapuścińskiego, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, Nagrody im. Macieja Płażyńskiego.

Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 12 września 2022 roku o godz. 12:00 w Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie przy ul. Słowackiego 1. Tego samego dnia o godz. 18.00 w Bibliotece Raczyńskich przy pl. Wolności 19 w Poznaniu odbędzie się spotkanie z Laureatem.

Konkurs im. Arkadego Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla jest organizowany od 1996 roku. Jego ideą jest wyróżnianie najważniejszych i najlepszych książek podróżniczych oraz krajoznawczych, a zarazem propagowanie czytelnictwa i popularyzowanie wiedzy o świecie. Do tej pory laureatami Konkursu byli m.in. Marek Kamiński, Marcin Kydryński, Ryszard Kapuściński, Martyna Wojciechowska, Michał Kruszona, Wojciech Cejrowski, Beata Pawlikowska, Natasza Goerke.

Organizatorem Konkursu jest Biblioteka Raczyńskich, partnerem Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera, a fundatorami nagród są Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Burmistrz Puszczykowa.

Przeskocz do treści