Na fioletowo-zielonym tle widać biały kształt, który przypomina kamerę widzianą z góry lub aparat fotograficzny widziany z boku

Strony fotografii. Spotkanie z Tytusem Szabelskim-Różniakiem

24 stycznia 2024 (środa), godz. 18.00

Biblioteka Raczyńskich Filia Sztuki, pl. Wolności 19, sala 5

Gościem kolejnego spotkania z cyklu Strony fotografii będzie Tytus Szabelski-Różniak – fotograf, artysta wizualny. Podczas spotkania artysta podzieli się tytułami książkowymi, które pomagają mu choć trochę rozwikłać skomplikowane węzły łączące cyfrowe technologie z materialnością, fotografię z kapitalistyczną ekonomią czy krajobraz z polityką.

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UMK w Toruniu oraz fotografii na UAP, gdzie ukończył studia doktorskie w dziedzinie sztuki. Laureat stypendium pamięci Konrada Pustoły dla fotografa zaangażowanego społecznie (2017), rezydent w Biennale Warszawa (2020) oraz laureat Visual and Sound Arts Residency Program Funduszu Wyszehradzkiego (rezydencja w Galerii Trafó w Budapeszcie, 2021). Jako kurator uczestniczył w międzynarodowym programie dla młodych fotografów i kuratorów Parallel – European Photo Based Platform (2019–2020) oraz współtworzył festiwal artystyczny „Nowe Ciepło” w Nowym Mieście Lubawskim. Był redaktorem internetowego magazynu o współczesnej fotografii „Magenta”, naukowego magazynu artystycznego „Postmedium” i magazynu o sztuce Europy Środkowo-Wschodniej „BLOK”. Obecnie zawodowo związany z Laboratorium Narracji Wizualnych przy PWSFTviT w Łodzi.

Strony fotografii to cykl, w ramach którego zaproszone osoby związane z fotografią opowiadają o swoich książkowych inspiracjach. Współorganizatorem wydarzenia jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Przeskocz do treści