W drodze ku niepodległości. Spacery i wykłady. Wykład 2

11 października 2018 (czwartek), godz. 18.00

Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1

Wykład 2
prof. Witold Molik Prace organiczne, a odzyskanie niepodległości

Dzięki pracy organicznej w zaborze pruskim udało się zachować tożsamość, kulturę, język, a także tworzyły się podwaliny nowoczesnego, modernistycznego społeczeństwa. O wpływie tych działań na rozwój Wielkopolski przed i po 1918 roku opowie prof. Witold Molik.

No Images.
Please upload images in images manager section. Click on Manage Images button on the right side of the gallery settings.
Please make sure that you didn't enabled option: Images of the Current Gallery. Option should have Show value to show images.

Wykład dostępny na profilu Youtube Biblioteki Raczyńskich.

 

W drodze ku niepodległości to cykl wydarzeń, w ramach którego jesienią 2018 r. przewidziano 4 wykłady i 4 spacery po Poznaniu związane z tematem projektu oraz wystawę.

Głównym celem spacerów, wykładów oraz wystawy jest przybliżenie historii społeczeństwa polskiego w Wielkopolsce pod zaborem pruskim w latach 1815-1918 oraz historii starań o odzyskanie niepodległości na drodze działań legalnych i nielegalnych, a także przypomnienie postaci wybitnych działaczy społeczno-patriotycznych i dziejów ówczesnych organizacji społecznych.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

                

 

Materiały zamieszczone na stronie dostępne na licencji CC BY-SA 3.0

Udostępnij:
Przeskocz do treści