plakat wystawy, stare zdjęcie harcerzy, biwakujących na łące

Wystawa i prelekcja „Historia Harcerstwa na Wildzie i Dębcu” Filia 8/59

22 lutego. godz. 17.00 Filia 8/59 ul. Osinowa 14/16

Hufiec ZHP Poznań – Wilda im. Jana Kasprowicza oraz Biblioteka Raczyńskich, Filia 8 i 59 serdecznie zapraszają na wystawę „Historia harcerstwa na Wildzie i Dębcu”. Wystawę będzie można zobaczyć w terminie od 22 lutego do 15 marca.

Wystawie towarzyszyć będzie prelekcja, która odbędzie się w środę
22 lutego 17.00 Biblioteka Raczyńskich, Filia 8 i 59, ul. Osinowa 14/16.

Prelekcja „Historia harcerstwa na Wildzie i na Dębcu” będzie poświęcona historii Hufca ZHP Poznań – Wilda im. Jana Kasprowicza, który w 2023 roku obchodzi 110-lecie swojego istnienia. Słuchacze dowiedzą się, która drużyna rozpoczęła działalność jako pierwsza na Wildzie, jak doszło do połączenia hufców na Wildzle i Dębcu w jeden hufiec, jak również jak wyglądała działalność harcerzy na przestrzeni lat. Dodatkowym elementem prelekcji będzie wizyta jednej z drużyn działających na Dębcu, która opowie o swojej harcerskiej przygodzie.

Prelekcja będzie towarzyszyć wystawie na której będzie można obejrzeć pamiątki wildeckich harcerzy. Wśród zbiorów pojawią się kroniki harcerskie, plakietki i odznaki, dokumenty, jak również przykładowa literatura harcerska. Wystawę uzupełnią plansze opisujące historię wildeckiego hufca.

Przeskocz do treści