Zdradzamy tajemnice Iłły – oprowadzanie po Muzeum

31 lipca, godz. 16.00

Mieszkanie-Pracownia Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Gajowa 4m.8

Zdradzamy tajemnice Iłły – oprowadzanie po ekspozycji w Mieszkaniu-Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny dla zwiedzających indywidualnych

Zachęcamy do wizyty w miejscu, w którym można poczuć ducha czasu. Co znajdowało się w garderobie Kazimiery Iłłakowiczówny? Który z dzbanków darzyła szczególnym sentymentem? Dlaczego do Rumunii zabrała biały, drewniany regał? Jaką historię skrywa niepozorny, zielony budzik? Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania w autentycznym mieszkaniu poetki, prowadząc opowieść od trudnego dzieciństwa poetki poprzez okres młodzieńczego buntu, odpowiedzialną pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i sekretariacie Ministra Spraw Wojskowych – Józefa Piłsudskiego aż do niespodziewanej decyzji o zamieszkaniu w Poznaniu, z którym związała się na ponad 30 lat. A to wszystko w niewielkim pokoju w kamienicy przy ul. Gajowej, który wygląda tak, jakby nasza intrygująca bohaterka opuściła go tylko na chwilę.

Bezpłatne oprowadzanie po ekspozycji w Mieszkaniu-Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny odbędzie się 31 lipca o godz. 16:00. Obowiązują zapisy mailowe: illa@bracz.edu.pl lub telefoniczne: (61) 852 89 71.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/491508498285098/.

Udostępnij:
Przeskocz do treści