Ziemianie jako sąsiedzi – konkurs

„Ziemianie jako sąsiedzi – kulturotwórcza rola dworów polskich w latach 1918-1945”.

Instytut Pamięci Narodowej i Polskie Towarzystwo Ziemiańskie, oddział w Krakowie, ogłaszają konkurs adresowany do szkół w ramach projektu edukacyjnego „Ziemianie jako sąsiedzi – kulturotwórcza rola dworów polskich w latach 1918-1945”.

Dwór od zawsze był punktem odniesienia dla społeczności wiejskiej. Podnoszenie poziomu gospodarstw chłopskich, wychowanie patriotyczne, edukacja na poziomie szkół powszechnych, nauka zawodów, czy też nawet odwzorowanie trendów mody lub prowadzenia gospodarstwa domowego stały się tymi elementami kulturowymi, które odcisnęły pieczęć na wiejskim społeczeństwie.

W ramach naszego projektu edukacyjnego planujemy cykl warsztatów dla nauczycieli oraz ogólnopolski konkurs historyczny skierowany do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zapraszamy do udziału.

Zgłoszenia szkół do udziału w tej edycji konkursu ziemiańskiego przyjmowane są do 18 lutego 2022 r. Należy je przesłać do ogólnopolskiego koordynatora projektu dr. Marcina Chorązkiego z Oddziału IPN w Krakowie, e-mail: marcin.chorazki@ipn.gov.pl.

Więcej informacji, regulamin i pliki do pobrania tutaj.

Partnerem konkursu jest Biblioteka Raczyńskich.

Przeskocz do treści