Okładka książki przedstawia zbliżenie fontanny z brązu w kształcie kobiecej głowy, otoczonej kryzą i sięgających kołnierza dłoni. Twarz częściowo jest zamieniona w kamień. Fontannę oplatają drobne, zielone listki, na jej brzegu przysiadł niebiesko-biały ptak.

Biblioteka dostępna. Spotkanie z Elżbietą Cherezińską. Premiera książki „Sydonia. Słowo się rzekło”

14 marca 2023 (wtorek), godz. 18.00

Biblioteka Raczyńskich sala 1

Elżbieta Cherezińska jest jedną z najpopularniejszych polskich pisarek, autorką, która nadała nowy wymiar powieści historycznej. Bohaterką najnowszej książki jest Sydonia von Bork, szlachcianka stracona w Szczecinie w 1620 roku w wyniku procesu o czary.

 „Zawsze widziałam dwie Sydonie. Obie, córa wielkiego rodu i skazana na śmierć czarownica, są umocowane w rzeczywistości, bo obie mają imponującą dokumentację sądową. Jej historia jest sensacyjna i frapująca, ale pamiętajmy, że Sydonia von Bork była kobietą z krwi i kości. I śmiercią zapłaciła za narodziny legendy”- mówi o bohaterce autorka. Rozmowę poprowadzi Magda Sobczak.

Spotkanie będzie tłumaczone na PJM i transmitowane na Facebooku Biblioteki Raczyńskich.

Przy realizacji projektu korzystamy ze środków Unii Europejskiej w ramach grantu „Kultura bez barier”, którym zarządza Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Przeskocz do treści