Obrazek prezentuje podnium, na najwyższym jego stopniu jest napis Biblioteka Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich – Mistrzem Promocji Czytelnictwa 2020

Biblioteka Raczyńskich otrzymała pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i ma na celu prezentowanie dobrych praktyk i dokonań na rzecz upowszechnienia czytelnictwa.
Jak piszą organizatorzy, rok 2020 był rokiem  szczególnym, i trudnym, a „Biblioteki i Bibliotekarze stanęli przed nowymi wyzwaniami, dostosowując się do okoliczności i podejmując różnorodne działania, tak, aby zaspokoić oczekiwania i potrzeby czytelników / użytkowników w każdym wieku. Bibliotekarze sprostali tym oczekiwaniom. Działania podejmowane przez biblioteki w tym trudnym okresie cechowała różnorodność, innowacyjność rozwiązań, kreatywność, ogromny zasięg  oraz szerokie spektrum form zaoferowanych użytkownikom.”  Organizatorzy zdecydowali o przyznaniu większej niż zwykle liczby wyróżnień, aby wyrazić uznanie dla roli bibliotek w upowszechnianiu czytelnictwa w tym szczególnym czasie.


Biblioteka Raczyńskich została doceniona za spójne działania stacjonarne, hybrydowe i online, kierowane do czytelników w każdym wieku i o rozległych zainteresowaniach: podcasty, filmy, słuchowiska, wystawy wirtualne, spotkania autorskie, koncerty, wykłady, spektakle oraz za utrzymywanie kontaktu z czytelnikami w mediach społecznościowych.

Nagroda jest docenieniem zaangażowania wszystkich pracowników Biblioteki, a także naszych Czytelników, ponieważ bez Państwa przygotowane przez nas treści nie miałaby takich zasięgów, a my nie mielibyśmy takiej motywacji, by tworzyć nowe i ciekawe formy promowania czytelnictwa i literatury. 

Udostępnij:
Przeskocz do treści